Sprawy do zapomnienia

0

„Sprawy do zapomnienia” Courtney C. Stevens to książka, której tematem jest przede wszystkim życiem a dokładniej jego trudne, często niezrozumiałe sfery.

Sprawy do zapomnienia

Sprawy do zapomnienia

Jest to książka o problemach, które ciężko udźwignąć, o sprawach, które przytłaczają i odbierają radość życia i umiejętność cieszenia się chwilą. Jednakże wydźwięk powieści wbrew pozorom jest pozytywny – zawsze istnieje gdzieś światełko, które rozjaśni najciemniejszy mrok, tym światełkiem jest miłość, uczucie szczere i bezinteresowne, które pozwala z optymizmem spoglądać w mniej lub bardziej odległa przyszłość.

Siedemnastoletnia Sadie od roku żyje w marazmie, którego przyczyną jest strata najbliższego przyjaciela – Trenta. Blizny, jakie pozostały po tragicznym wypadku widać nie tylko na twarzy, ale także na duszy dziewczyny. Sadie boi się opuszczać dom, cierpi na niekontrolowane ataki paniki. Jej uczucia i odczucia potrafi zrozumieć tylko brat, Max, który – mimo że wyjechał wraz z rodzicami – regularnie pisze meile do siostry, wspierając ją w trudnych i bolesnych momentach. Rozumie ją także po powrocie, patrzy na jej okaleczoną twarz i rozumie, co czuje siostra i dlaczego każdego dnia zapisuje na plaży postanowienia, które musi spełnić, by całkowicie zapomnieć o bolesnej przeszłości.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa