Tysiąc drzewek pomarańczowych

0

Na rynku wydawniczym czasami pojawiają się nowe wydania starszych już książek, które zdołały zdobyć niemałą sławę na całym świecie.

Tysiąc drzewek pomarańczowych

Tysiąc drzewek pomarańczowych

Trzeba przyznać, że jest to fantastyczna okazja do przypomnienia sobie prawdziwej klasyki; niektórzy mogą dzięki temu poznać także wiele cennych książek, które jakimś sposobem im umknęły. Przykładem takiego tytułu jest „Tysiąc Drzewek Pomarańczowych”. Książkę napisała już wiele dekad temu amerykańska pisarka Kathryn Harrison. Obecnie do sklepów trafiło nowe jej wydanie.

Książka „Tysiąc Drzewek Pomarańczowych” przenosi czytelnika w sam środek średniowiecznej Hiszpanii. Opowiada historię trzech osób, które urodziły się tego samego dnia i które zupełnie przypadkowo zostały złączone przez los. Jest to jedna ze zdecydowanie najlepszych powieści historycznych, jakie tylko ukazały się kiedykolwiek na rynku. Autorka w doskonały sposób oddała klimat ówczesnej Hiszpanii i stosunki, jakie panowały wówczas w tamtym społeczeństwie. Oczywiście, sama historia także jest bardzo ciekawa. Wzbogacona dodatkowo o wątki historyczne sprawia, że od książki naprawdę trudno się oderwać.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa