Uniwersum Metro 2033. Ciemne tunele

0

„Uniwersum Metro 2033” to wyjątkowy projekt i z pewnością nie ma wiele przesady w opiniach osób uważających, że może być on określany mianem ewenementu na światową skalę.

Uniwersum Metro 2033. Ciemne tunele

Uniwersum Metro 2033. Ciemne tunele

Uniwersum stworzone w kultowej już postapokaliptycznej powieści zostało bowiem oddane fanom, a ich opowieści o wydarzeniach rozgrywających się na kolejnych stacjach moskiewskiego metra mają szansę zaistnieć nie tylko w wirtualnej sieci. Na tym właśnie polega wyjątkowość projektu, choć bowiem młodzi twórcy otrzymują zarysowany już świat, otrzymują również niepowtarzalną możliwość zaadaptowania go na swój sposób. Co więcej, mogą również liczyć na coś więcej niż tylko sławę w wąskim kręgu fanów, najczęściej rosyjskojęzycznych, najlepsze opowiadania i powieści są bowiem wydawane.
„Uniwersum Metro 2033. Ciemne tunele” to zaproszenie do kolejnej wizyty w świecie, w którym życie koncentruje się na stacjach moskiewskiego metra, a o egzystowaniu poza nim opowiadają jedynie starsi mieszkańcy. Młody anarchista podejmuje w tym świecie heroiczną walkę. Jej stawką jest ukochana przez niego wolność, droga do niej jest jednak znacznie bardziej niebezpieczna niż komukolwiek mogłoby się wydawać. Książka jest oryginalna i trzymająca w napięciu, nie traci przy tym typowego dla serii klimatu.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa