W dżungli codzienności

0

Beata Pawlikowska to dziennikarka, fotograf i jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek, „W dżungli codzienności” to jednak nie kolejna książka opowiadająca o jej wyprawach.

W dżungli codzienności

W dżungli codzienności

To raczej opowieść o Beacie, jakiej nie znamy, umiejscowionej tu i teraz i poznającej nie plemiona Ameryki Południowej, ale siebie. W jakimś sensie książka zaprasza nas więc w podróż, choć nie jest to podróż tak typowa, jak te, do których autorka zdążyła nas już przyzwyczaić w ostatnich latach.
Książka składa się przede wszystkim z mądrych, ciepłych i pełnych dystansu felietonów Pawlikowskiej, które pozwalają nam na poznanie jej od nieco innej strony. Wspomniane felietony posiadają jednak jeszcze jedną zaletę, zapoznając się z nimi nie odkrywamy bowiem jedynie znanej podróżniczki.

Odkrywamy również nas same i to w tym zwierciadle, w którym nie lubimy się przeglądać. Dostrzegamy, jak złudna jest czasem pogoń za doskonałością i do jakiego stopnia utrudnia nam życie, odkrywamy przy tym również, że jest ona niezawodnym sposobem przede wszystkim na to, aby doprowadzić do załamania nawet, jeśli na zewnątrz nie jest ono widoczne. W książce Pawlikowska próbuje zresztą nawiązać jeszcze bliższy kontakt ze swoimi czytelniczkami odpowiadając na listy, jakie od nich dostaje.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa