Wojownicy. Ogień i lód

0

Pisząc książkę „Wojownicy. Ogień i lód, Erin Hunter myślał przede wszystkim o znanym czytelnikom bohaterze, czy dzielnym kocurze, który z domowego kota zamienia się w dzielnego wojownika.

Wojownicy. Ogień i lód

Wojownicy. Ogień i lód

Książka stanowi kontynuację przygód bohatera, które znajdziemy w lekturze „Ucieczka w dzicz”. Główny bohater, czyli Ogniste Serce pokazuje, że można na ni polegać w każdej sytuacji – jest lojalny i odważny, dzielnie chroni własne terytorium i zawsze można na nim polegać. Dzielny kocur musi stawić czoła wrogom – także ukrywającym się pod płaszczykiem przyjaźni, dając dowód na to, że pozostaje wierny własnym ideałom.

Powieść Erina Huntera to połączenie fantastyki z powieścią obyczajową i elementami mistyki. Autor w baśniowy wręcz sposób stara się przedstawić najważniejsze problemy współczesnego świata, mobilizując czytelnika do przemyśleń i refleksji nad własnym życiem i postępowaniem.  Książka na pozór adresowana dla młodzieży i z całą pewnością przez młodych ludzi właściwie interpretowana i doceniana, znajdzie zapewne szerokie grono odbiorców także wśród osób dojrzałych.

Godną uwagi ciekawostką może okazać się fakt, iż autor, czyli Erin Hunter, to w rzeczywistości trzy kobiety: Victoria Holmes, Cherith Baldry oraz Kate Cary, które pod pseudonimem literackim wspólnie tworzą serię o bohaterskim kocie, ukazując rzeczywistość w baśniowej osłonie.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa