Z pamiętnika samotnej wróżki

0

Wróżka to osoba, która dla jednych jest swoistą wyrocznią, psychologiem i doradcą w najważniejszych sprawach osobistych i życiowych, a przez innych traktowana jako niegroźna dziwaczka, czyli z przymrużeniem oka.

Z pamiętnika samotnej wróżki

Z pamiętnika samotnej wróżki

Bardzo często profesję tę wykonują kobiety samotne, zagubione w życiu, które chcą pomagać po to, by znaleźć sens i dowartościować własny los. Tak jest właśnie w książce Ewy Zdunek „Z pamiętnika samotnej wróżki”, stanowiącej pamiętnikarski zapis osoby, która tę właśnie profesję wykonuje. Nietrudno jednak zauważyć, że jest to jednocześnie osoba, która bardzo pragnie bliskości i za wszelką cenę stara się poznać bratnią duszę. Pomocne w tej kwestii mają okazać się portale randkowe, ale czy jest to pomysł trafiony?

W pamiętniku wróżki znajdujemy spostrzeżenia dotyczące pracy, kontaktów z klientami, ich reakcji i podziękowań, a także spostrzeżenia dotyczące potencjalnych kandydatów na życiowych partnerów, którzy zazwyczaj okazują się zupełnie kimś innym niż są w rzeczywistości.

Autorka swoją książkę utrzymuje w gatunku komediowo-poradnikowym, nie brak tu ironii i satyry, ale także poważnych i ważnych refleksji oraz przemyśleń dotyczących ludzi, ich postępowania oraz masek, które zakładają, by zakamuflować prawdę.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa