Zamach na prawdę

0

10 kwietnia 2010 roku życie wielu osób zmieniło się nieodwracalnie. Jedną z nich jest Małgorzata Wassermann, córka Zbigniewa – posła na Sejm będącego jedną z dziewięćdziesięciu sześciu ofiar katastrofy lotniczej na lotnisku wojskowym w Smoleńsku.

Zamach na prawdę

Zamach na prawdę

Od tej chwili jednym z jej celów jest odkrycie rzeczywistych przyczyn katastrofy, Małgorzata Wassermann nie jest przy tym osobą, która siedzi z założonymi rękoma koncentrując się przede wszystkim na wyjaśnieniach, jakie podsuwają jej inni ludzie. Sama stawia pytania i poszukuje odpowiedzi nie bojąc się pojawiać nawet tam, gdzie jej obecność nie jest przez wszystkich mile widziana. „Zamach na prawdę” to opracowanie powstałe przy wsparciu znanego dziennikarza Bogdana Rymanowskiego stanowiące wstrząsającą relację z dochodzenia prowadzonego przez Wassermann.
Autorka opowiada w nim nie tylko o szczegółach śledztwa i najbardziej prawdopodobnym przebiegu wydarzeń, które doprowadziły do katastrofy lotniczej. W książce opowiada także o własnych działaniach, w tym zwłaszcza o wizytach składanych w Moskwie i o próbach zwerbowania jej do rosyjskiego wywiadu. W opracowaniu jest miejsce nie tylko na hipotezy, ale i na działania prowadzące do ich potwierdzenia lub wykluczenia, co czyni tę pozycję wyjątkową.

Skomentuj recenzję

Wszystkie prawa autorskie są zastrzeżone © 2013 przez www.opiniobook.pl | kontakt z naszą redakcją | skrócona mapa