Co powinno znaleźć się w domowej pralni

Coraz więcej osób decyduje się na organizację domowej pralni. W zależności od możliwości takie miejsce może stanowić wyodrębniony pokój lub kawałek innego pomieszczenia gospodarczego. Niezależnie od tego, warto wyposażyć pralnię w akcesoria, które pozwalają na kompleksowe wykonanie prania, suszenia i prasowania odzieży.

Pralka i suszarka

Podstawowym elementem wyposażenia pralni jest oczywiście pralka. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze modele takich urządzeń. Produkty te oferują liczne programy prania, które mają spełnić wymagania użytkowników. W opcji jest zarówno ustawienie konkretnej temperatury wody i prędkości wirowania, jak i wybór konkretnego sposobu prania, np. dla odzieży delikatnej lub syntetyków. Nowoczesne urządzenia oferują szereg innych dodatkowych funkcji, w tym między innymi: czyszczenie bębna, blokadę rodzicielską, ochronę przed przegrzaniem, funkcję odświeżania odzieży za pomocą pary.

Coraz większą popularnością cieszą się automatyczne suszarki do prania lub pralki z funkcją suszenia prania. Takie sprzęty są idealne dla osób, które nie dysponują powierzchnią niezbędną do klasycznego wysuszenia odzieży. Jednak wciąż w ciągłym użytku są tradycyjne suszarki na pranie. Do wyboru są liczne warianty takich suszarek, w tym modele rozkładane, rozsuwane, ścienne, nawannowe, pionowe, stojące, wiszące.

Zlew do pralni

Mimo tego, że w zasadzie nikt w dzisiejszych czasach nie pierze odzieży ręcznie, to zdarzają się sytuacje, że trzeba ubranie namoczyć lub usunąć z niego plamę. Trudno jest wtedy obejść się bez dostępu do zlewu. Wyposażając pralnię, warto zatem umieścić w niej zlew. Sklep internetowy Taniezlewozmywaki.pl proponuje zlewy dedykowane właśnie do pralni lub pomieszczenia gospodarczego.

Zlewy do pralni są głębokie i charakteryzują się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Pozwalają na wygodne wykonywanie różnych czynności gospodarczych, w tym związanych z praniem odzieży. W opcji są różne kolory zlewów (np. białe, czarne lub szare). Dzięki temu pokój do prania może być nie tylko funkcjonalny, ale również dobrze się prezentować.

Regały i pojemniki

Bardzo istotną rolę w pomieszczeniach gospodarczych odgrywają regały. Stanowią one idealne miejsce do magazynowania różnego rodzaju sprzętów AGD (np. żelazko). Na regałach w pralni można przechowywać środki chemiczne potrzebne do wykonania prania (np. proszki do prania, płyny do płukania, odplamiacze, spinacze do bielizny, szczotki do czyszczenia odzieży).

W każdej pralni powinno znaleźć się miejsce, w którym gromadzi się brudne pranie. Do tego celu można użyć chociażby dużego pojemnika lub kosza. Czyste ubrania należy składować na innej półce albo od razu po wysuszeniu i wyprasowaniu przenieść do szafy lub garderoby.

Deska do prasowania

Jeśli powierzchnia domu lub mieszkania nam na to pozwala, to warto umieścić w pralni także deskę do prasowania. Dzięki temu wszystkie akcesoria związane z praniem odzieży będą znajdowały się w jednym miejscu. Co ciekawe, producenci desek do prasowania oferują wyroby, które można przenosić, jak również deski do prasowania dedykowane do montażu w szafce lub na ścianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here