hurtownia stomatologiczna

Badania przesiewowe w kierunku raka jamy ustnej to ważny temat, dlatego w tym artykule podejmiemy kluczowe powody, dla których warto zaoferować swoim pacjentom profilaktyczne badania przesiewowe w tym kierunku i mieć odpowiednio do tego dostosowane zaopatrzenie gabinetu. Zaczynamy!

Dlaczego tak ważne jest oferowanie badań przesiewowych w kierunku raka jamy ustnej w swojej praktyce?

Rak jamy ustnej jest jedną z niewielu chorób jamy ustnej, z którymi boryka się zespół zajmujący się zdrowiem jamy ustnej, charakteryzujących się znaczną zachorowalnością i przedwczesną śmiertelnością. Wyroby tytoniowe, spożywanie alkoholu i ekspozycja na słońce to najbardziej znane czynniki ryzyka, ale częstość występowania raka jamy ustnej związanego z wirusem brodawczaka ludzkiego również wzrasta, szczególnie u młodszych osób dorosłych, które nigdy nie paliły ani nie używały innych wyrobów tytoniowych.

Istotne jest, aby specjaliści zajmujący się zdrowiem jamy ustnej (stomatolodzy, higieniści dentystyczni, terapeuci dentystyczni i terapeuci zdrowia jamy ustnej) rozumieli znaczenie przeprowadzania dokładnego badania przesiewowego jamy ustnej w kierunku zmian złośliwych i potencjalnie złośliwych w ramach rutynowej oceny klinicznej, nawet w młodszych populacjach pierwotnie uważanych za obarczonych niższym ryzykiem raka jamy ustnej.

Konwencjonalne badanie jamy ustnej jest wykonalną i zadowalającą opcją dla oportunistycznych badań przesiewowych w warunkach dentystycznych z troską i swoistością podobną do programów przesiewowych w kierunku raka piersi i szyjki macicy. Zapytaj sklep dentystyczny (https://e-store.koldental.com.pl/), czy mają odpowiednie ku temu wyposażenie.

Im wcześniej, tym lepiej!

Wczesna diagnoza raka jamy ustnej może znacznie zwiększyć pięcioletnie przeżycie z mniej niż 50% do prawie 90%. Wiadomo, że rak jamy ustnej jest podatny na wczesne wykrycie, ponieważ występuje głównie w miejscach, które są dostępne i widoczne podczas nieinwazyjnego badania. Ignorancją więc byłoby z tego nie skorzystać. Odwiedź więc sklep akcesoria stomatologiczne i koniecznie rozeznaj się w osprzęcie dostosowanym do tych wymagań.

Rak jamy ustnej często poprzedza widoczna zmiana przedrakowa, umożliwiająca wczesne wykrycie i leczenie. Czynnik proliferacyjny guza i stopień zaawansowania nowotworu w chwili rozpoznania w dużej mierze determinują rokowanie w raku. Możesz w tym pomóc – w pierwszej kolejności jednak sprawdź, czy sklep dla gabinetów stomatologicznych z którym współpracujesz posiada wszystko, co niezbędne do tego zadania i wyposaż swój gabinet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here