Jak dobrać soczewki kontaktowe

Jak dobrać soczewki kontaktowe to pytanie, które zadaje sobie wiele osób decydujących się na ich zakup. Działają one dokładnie tak samo, jak okulary korekcyjne, czyli odpowiednio załamują światło i kierują je na siatkówkę, aby poprawić ostrość widzenia. Umieszczamy je bezpośrednio na gałce ocznej i można za ich pomocą poprawić problemy z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem i nadwzrocznością związaną z wiekiem.

Jak dopasować soczewki kontaktowe według typu?

Soczewki kontaktowe występują w typie jednodniowych lub dwutygodniowych wielokrotnego użytku. Jednodniowe soczewki kontaktowe nie wymagają żadnego czyszczenia czy przechowywania. Zakładamy je wyłącznie raz, od razu po przebudzeniu, a na koniec dnia wyrzucamy do kosza. To higieniczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ każdego dnia rano zakładamy nową parę.

Dwutygodniowe soczewki wielokrotnego użytku czyścimy każdego dnia wieczorem i umieszczamy w specjalnym pojemniku wypełnionym płynem do soczewek. Dopiero po dwóch tygodniach wymieniamy taką parę na nową.

Czy wada wzroku ma znaczenie przy wyborze soczewek kontaktowych?

Jak dobrać soczewki kontaktowe do wady wzroku? Najczęściej występującymi problemami wymagającymi korekcji są krótkowzroczność i nadwzroczność. Zarówno do jednej, jak i drugiej przypadłości idealnym rozwiązaniem są szkła kontaktowe.

Kiedy ktoś cierpi na astygmatyzm, to ma duże problemy z ostrym widzeniem zarówno z bliskiej odległości, jak i dalekiej. Zbawienną pomocą okazują się miękkie toryczne soczewki, które korygują różnice w kształcie oka i poprawiają skupienie światła na siatkówce, dzięki czemu widzimy wszystko wyraźnie.

Soczewki kontaktowe pomocne są także przy prezbiopii. To zjawisko, które bardzo często występuje u osób powyżej 40 roku życia i objawia się trudnościami z wyraźnym widzeniem z bliska, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Na które soczewki kontaktowe warto postawić?

Ponad 30-letnie doświadczenie w tworzeniu soczewek kontaktowych posiada marka ACUVUE. Produkty projektowane są w ten sposób, aby zagwarantować użytkownikom wygodę i wyraźne widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka.

Te nowoczesne szkła kontaktowe idealnie sprawdzają się zarówno w codziennym użytkowaniu w domu, jak i w wymagającej, wielogodzinnej pracy przed komputerem. Ponadto są także świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych sportowo lub pracujących w zawodzie, gdzie istnieje duże ryzyko stłuczenia okularów.

Wszelkie szczegółowe informacje o tym, jak dobrać soczewki kontaktowe można znaleźć na stronie: acuvue.pl. Firma oferuje także doradztwo specjalisty, który pomoże wybrać typ szkieł dopasowany do konkretnego stylu życia.

Produkty przeznaczone są zarówno dla osób, u których wykryto wadę wzroku, jak i tych, które chciałyby zamienić okulary na soczewki. Wystarczy zapisać się na płatne badanie wzroku w odpowiednim salonie optycznym, a po jego wykonaniu klient otrzymuje bezpłatne soczewki próbne ACUVUE wraz z kosmetyczką i materiałami edukacyjnymi. Pacjent może zdecydować się na 5 soczewek jednodniowych albo jedną dwutygodniową na każde oko wymagające korekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here