Sposób na nawilżenie włosów

Z problemem suchych włosów możemy zetknąć się nie tylko w lecie, kiedy są one narażone na działanie promieni słonecznych. Włosy także mogą stać się przesuszone na skutek częstej stylizacji przy użyciu wysokiej temperatury czy też używania nieodpowiednich kosmetyków. Suche włosy mają tendencje do łamliwości, dlatego zadbanie o właściwe ich nawilżenie jest podstawą, by były one zdrowie, lśniące i mocne.

Dlaczego włosy mogą się przesuszać?

Suche włosy są o wiele bardzie podatne na działanie czynników szkodliwych. Rozchylone łuski włosów, które w dotyku odczuwamy jako suche i szorstkie włosy, sprawiają że wyparowuje z nich więcej wody. Jeśli dodatkowo używamy urządzeń do stylizacji włosów, wykorzystujących wysoką temperaturę (takich jak suszarka czy lokówka) bez odpowiednich kosmetyków zabezpieczających strukturę włosa, ich stan może się pogorszyć. Po wpływem ciepła zniszczeniu mogą ulec wiązania ceramidowe, które mają zdolność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody. W efekcie tego nasze włosy będą jeszcze bardziej przesuszone i łamliwe.

Za suchość włosów może odpowiadać również niewłaściwy dobór kosmetyków. Zbyt mocne szampony, które w swoim składzie zawierają silne substancje myjące jak SLS-y, mogą powodować, że włosy staną się matowe i pozbawione blasku. Na ich kondycję wpływa także nasza dieta i tryb życia, dlatego dla utrzymania zdrowych włosów należy zadbać o odpowiednie nawilżenie organizmu, jakość snu i spożywanie urozmaiconych posiłków bogatych składniki odżywcze takie jak kwasy omega-6, cynk czy biotyna.

Nawilżanie włosów od wewnątrz

W przypadku włosów przesuszonych najczęściej sięgamy po kuracje w postaci odżywek i masek, które by być skuteczne, powinny zawierać naturalne składniki nawilżające takie jak: aloes, miód, keratynę, masło shea, olejek jojoba czy oliwę z oliwek. Kiedy jednak zewnętrzne sposoby na nawilżenie włosów nie dają zadowalających rezultatów lub są one krótkotrwałe, warto się pomyśleć o odżywaniu włosów od wewnątrz.

Doskonałym sposobem na nawilżenie włosów, jak również skóry, jest spożywanie olejku z wiesiołka, którego 80 % stanowią kwasy omega-6. Zawarte w olejku witaminy E i F wykazują intensywne działanie nawilżające. Suplement diety Oeparol zawiera tłoczony na zimno olej z wiesiołka w postaci łatwych do spożycia kapsułek, dzięki czemu cenne właściwości odżywcze szybko się przyswajają. Oeparol pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia włosów, przez co stają się one mocniejsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here