Taras z pergolą

W nowym budownictwie coraz większą popularnością cieszy się taras z pergolą. To rozwiązanie, które jest w stanie zamienić zwykły taras w przyjemną przestrzeń. Dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych elementów, można w niej przebywać nie tylko przy pięknej pogodzie.

Chcesz poznać szczegóły? W takim razie czytaj dalej!

Taras z pergolą – pogoda nam niestraszna!

Taras z pergolą może zostać wyposażony w przeszklenia, zasuwany dach i rolety, które da się zasłaniać tylko z jednej albo od razu z wszystkich stron. To doskonała ochrona – przede wszystkim od silnego wiatru, intensywnych opadów deszczu czy silnych promieni słonecznych.

Na tym nie koniec, bo można to również potraktować jako ochronę… przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Podobnie to działa, kiedy ktoś mieszka w pobliżu ruchliwej drogi.

Przeczytaj także: https://pieknimlodzi.pl/jak-pergola-tarasowa-uprzyjemni-chwile-spedzone-na-tarasie/

Taras z pergolą – możliwości jest wiele!

Pergola jest wykonywana na wymiar, zgodnie z wymaganiami właściciela budynku. Może więc być w pełni dopasowana do elewacji domu – zarówno pod kątem koloru, jak i stylu. Czasami przylega do obiektu jedną ze ścian, czasami aż dwiema. Tu jednak należy zaznaczyć, że dopuszczalne jest również to, by stanowiła osobną przestrzeń, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Dlaczego warto zainwestować w taras z pergolą?

To rozwiązanie, które może mieć szereg naprawdę bardzo różnorodnych zastosowań. Wystarczy wnieść na taki taras stolik kawowy, kanapę, fotel, kilka poduszek, hamak i… miejsce do relaksu na świeżym powietrzu gotowe. Wstawiając regał, który pomieści wiele książek, można zamienić tę przestrzeń w domową bibliotekę.

A gdyby tak stworzyć na tarasie z pergolą swoją strefę fitness? To także jest możliwe! Świetnie sprawdzą się tu zarówno orbitrek, rowerek stacjonarny, bieżnia, jak i hula-hop, strepper, skakanka czy hantle. Wystarczy to tylko dobrze rozplanować i indywidualna siłownia plenerowa gotowa!

Na tym nie koniec, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by w miejscu powyższego sprzętu pojawił się… grill. Podobnie zresztą jak stół do bilarda, piłkarzyki czy projektor (w tym ostatnim przypadku można wyświetlać na ścianie filmy, tworząc kino plenerowe z prawdziwego zdarzenia).

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here