Deratyzacja

Wielu właścicieli domów cierpi z powodu pojawiających się u nich owadów i gryzoni. Szukając odpowiednich środków i urządzeń, które byłyby w stanie zwalczyć ich obecność, możemy natknąć się na wiele rozwiązań. Niestety, wiele z nich nie jest zbyt skutecznych i zawodzi podobnie, jak popularne, domowe metody. Dlatego też każdy, kto chciałby raz na zawsze pozbyć się tych intruzów ze swojego domu, powinien sięgnąć po skuteczne metody ich zwalczania.

Dlaczego w ogóle należy zwalczać gryzonie i insekty w domu?

Insekty i gryzonie w domu to powszechne zjawisko, które dręczy praktycznie wszystkich właścicieli budynków jednorodzinnych. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nikt za nimi nie przepada, ku czemu można mieć wiele powodów.

Pierwszym z nich jest sama obecność tych małych intruzów, która jest irytująca, a dla niejednego człowieka również obrzydliwa. W szczególności panie często brzydzą się myszy czy szczurów z powodu samego ich wyglądu. Jednak nie tylko kwestie estetyczne sprawiają, że istoty te utożsamiamy z czymś obrzydliwym. Również fakt, że wiele z nich żeruje między innymi w śmieciach i resztkach, czyni je dla nas ohydnymi.

Drugim powodem, który jest szczególnie istotny, jest kwestia zdrowotna. Gryzonie i insekty mogą roznosić choroby, ale także nieprzyjemnie kąsać. Ich obecność to zawsze zwiększone niebezpieczeństwo zachorowania, między innymi na choroby pasożytnicze, zarówno przez ludzi, jak i zwierzęta. Niełatwo sobie wyobrazić, że kot czy pies zliże z podłogi pasożyty naniesione przez intruzów, albo dziecko, raczkując po niej, włoży potem rączkę do buzi, również doprowadzając w ten sposób do zakażenia.

Ostatnia, ale nie najmniej ważna kwestia, to uszkodzenia, jakich mogą dokonać w szczególności gryzonie. Przegryzione kable albo dziury w ścianach to jeden z wielu efektów ich działalności, a uszkodzenia tego typu często są nawet trudne do zlokalizowania. Jeśli więc chcemy uniknąć wszystkich tych problemów, deratyzacja i dezynsekcja są wręcz niezbędne.

Nowoczesna dezynsekcja: lampy i lepy

Istnieją dwa najważniejsze typy środków zwalczających insekty: lepy oraz urządzenie elektroniczne. Pierwsze z nich mają za zadanie wyłapać owady, które już znalazły się w domu, przyciągając je do siebie atrakcyjną pożywką, a następnie przyklejając do powierzchni. Dzięki temu owady zostają unieruchomione i umierają. Jest to klasyczne rozwiązanie, które – niestety – często nie odznacza się zbyt wysoką elastycznością.

Z kolei lampy owadobójcze przyciągają owady za pomocą specjalnego światła, które emitują. Następnie, po tym, jak już insekty wpadną do środka, zazwyczaj są eliminowane za pomocą lepu, do którego przywierają.  Często są to urządzenia o sporym zasięgu i bardzo wysokiej skuteczności, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w warunkach nie tylko domowych, ale również w przestrzeni publicznej. Co bardzo ważne, lampy dzięki swojej specjalnej budowie są atrakcyjne wizualnie.

Deratyzacja

Deratyzacja to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie, które sprawia, że konieczne jest wezwanie specjalistycznej pomocy. Przy mniejszym nasileniu problemu mogą wystarczyć jednak prostsze środki, które można zastosować samodzielnie, takie jak choćby pułapki na myszy i szczury. Są to zarówno klasyczne, jak i żywołowne pułapki oraz stacje, które mogą wystarczyć na wyłapanie wielu osobników. Ich zaletą jest ukrywana w środku zanieta i możliwość zamknięcia pułapki na kluczyk, dzięki czemu osoby niepowołane, jak dzieci, nie będą miały do niej dostępu i nie będą zagrożone między innymi zatruciem.

Ich bogatą ofertę przedstawia hurtownia DDD, dlatego jeśli jesteś zainteresowany tym procesem, zachęcamy do zapoznania się z ich asortymentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here