uprawy

Uprawa marihuany w domu będzie wymagała przygotowania odpowiedniego oświetlenia, które zastąpi naturalne światło słoneczne.

W warunkach domowych często prowadzimy uprawę w specjalnych namiotach, które pozwalają na przyczepienie oświetlenia do stelaża, obecnie możemy wybierać spośród różnych ciekawych rozwiązań. Często wykorzystywane są żarówki LED, lub też całe zespoły diod umieszczone w panelach. Dzięki temu możemy przez całą dobę zapewnić naszym roślinom odpowiednią ilość światła.

Lampy w hodowli marihuany

Dodatkowo do żarówek możemy zastosować także odbłyśniki, które kierują światło w odpowiednią stronę, mogą one posiadać różne wymiary. Często produkowane są z aluminium, które dobrze odbija i rozprasza światło w całym namiocie. Ważne jest, aby punkty świetlne nie emitowały zbyt dużej ilości ciepła, w namiocie powinniśmy utrzymywać określoną temperaturę oraz wilgotność. W tym przypadku żarówki LED bardzo dobrze się sprawdzają, ponieważ nie nagrzewają się tak, jak żarówki tradycyjne. Odbłyśniki mogą być przystosowane także do dłuższych świetlówek, mogą posiadać przykładowo długość 120 czy też 125 cm. Dodatkowo obsługują świetlówki o dużej mocy przykładowo 250 czy też 400W. Tego typu rozwiązania posiadają standardowe parametry, jeżeli chodzi o zasilanie, jest to prąd 220-230V.Dobrym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia w uprawie marihuany jest cyfrowy programator czasowy, pozwala on na ustawienie czasu działania oświetlenia, może posiadać zaprogramowanych wiele wariantów zależnych przykładowo od dni tygodnia. Są to programatory, które mogą działać pod obciążeniem 3000W lub 4000W. Poszczególne fazy hodowli mogą wymagać innego oświetlenia, często stosuje się oświetlenie całodobowe, jednak w niektórych przypadkach warto zastosować oświetlenie przez 18 godzin, dzięki temu możemy doprowadzić do kwitnienia. Programatory pozwalają na znaczne zautomatyzowanie całego procesu, dzięki nim możemy optymalnie zarządzać oświetleniem w naszym namiocie uprawowym.Na rynku znajdziemy wiele różnego typu akcesoriów, których będzie potrzebowała hodowla marihuany lampy, systemy oświetleniowe, odbłyśniki z pewnością są istotną częścią całego systemu, który będzie potrzebny, aby uzyskać wysokie plony. Dostępnych jest wiele różnych modeli, mogą być to tradycyjne odbłyśniki, odbłyśniki kapturowe z możliwością wentylowania, możemy wybrać różne moce żarówek, świetlówek, może być to oświecenie tradycyjne lub też panele LED.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here