otyły mężczyzna

Tycie to nie jest ani trudny, ani długotrwały proces. Tak naprawdę potrzeba niewiele, by pewnego dnia stwierdzić, że przybyło nam kilka nadprogramowych kilogramów. Jednak czy znamy konkretne powody tycia współczesnego człowieka i wiemy, jak temu zapobiegać?

Powody tycia

Powodów, przez które tyjemy jest mnóstwo. Jedne przyczyniają się do nadwagi bardziej, inne mniej, jednak wszystkie są tak samo groźne.

Po pierwsze, nasze tycie ma rację bytu, ponieważ w naszej diecie znajduje się zbyt dużo cukrów oraz syropu glukozowo-fruktozowego. Cukier w bardzo szybkim tempie powoduje nadwagę oraz otyłość. Cukier to inaczej puste węglowodany, które nie wnoszą do organizmu nic poza tym, że przez nie nabieramy dodatkowej tuszy.

Drugim bardzo częstym i groźnym powodem tycia jest zajadanie stresów. Kiedy nie wychodzi nam kolejny dzień w pacy, kłócimy się z partnerem, dzieci wyprowadzają nas z równowagi – wszystkie te powody sprawiają, że wolną chwilę wykorzystujemy na podjadanie. Wręcz rzucamy się na jedzenie, niekoniecznie zdrowe i niskokaloryczne. Ponadto w te stresujące dni często sięgamy po coś słodkiego, czego zadaniem jest poprawienie nam humoru. Jest to bardzo niebezpieczne, tego typu nawyków powinniśmy się w szczególności wystrzegać.

Wielu z nas cierpi na siedzący tryb życia. Kilka godzin w pracy przed komputerem, powrót do domu i dalsze siedzenie na kanapie przed telewizorem. Taki tryb życia bardzo sprzyja przybieraniu na wadze. Warto czasem siedzenie przed telewizorem zamienić na spacer, domowy trening czy wyjście na siłownię.

Niepokojącymi powodami tycia są także: podjadanie w nocy, zbyt mała ilość snu, antykoncepcja problemy z hormonami, chemia w jedzeniu oraz bardzo złe nawyki żywieniowe.

Zapobieganie tyciu

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki powinniśmy zrobić, by nasza waga nie szła wciąż w górę, jest odstawienie słodyczy. Puste węglowodany do niczego dobrego nas nie prowadzą, jedynie pogarszają nasz wygląd oraz zdrowie. Stres możemy zneutralizować z pomocą jogi, aktywności fizycznej czy najprostszego spaceru. Lepiej też trzymać się z daleka od jedzenie w sytuacjach kryzysowych. Ponadto wyrzućmy z naszego jadłospisu wszelkie fast-foody i zamieńmy je na pełnowartościowe posiłki, po których na pewno nie będziemy odczuwać głodu.

Wiele osób cierpi na brak czasu na zdrowe gotowanie, nie mówiąc o jakichkolwiek spacerach czy aktywności fizycznej. Jeśli chcemy przejść na zdrowa dietę, nie musimy sami obarczać siebie układaniem jadłospisów, liczeniem kalorii, zakupami, gotowaniem i sprzątaniem po posiłku. Wystarczy, że zamówimy dla siebie catering dietetyczny, który współcześnie jest inwestycją na każdą kieszeń. Dieta pudełkowa z dowozem Warszawa może być ogólna, stworzona dla wszystkich, różniąca się jedynie kalorycznością, bądź bardzo indywidualna. Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości cateringu dietetycznego. Jest to jednak bardzo zdrowy pomysł na zbilansowane posiłki, które wesprą nie tylko nasze odchudzanie, ale również wyeliminują tycie oraz zadbają o nasze cenne zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here