wesele

Ślub to zdecydowanie bardzo ważne wydarzenie w życiu dwojga zakochanych osób. Do tego wydarzenia bardzo często przygotowują się nawet kilka lat. Tak długi czas przygotowania związany jest między innymi z czasem, który młodzi ludzie potrzebują na zebranie odpowiedniej kwoty pieniędzy. Nawet z pozoru skromne wesele, to ogromne obciążenie finansowe dla budżetu rodzinnego przyszłych małżonków. Kolejnym powodem dla którego młodzi ludzie decydują się czekać na ślub nawet kilka lat jest brak dostępności wybranych usługodawców.

Najlepsze sale, zespoły czy też ekipy filmowe i fotograficzne mają pozapełniane kalendarze nawet kilka lat do przodu. W organizowanie ślubu i wesela z reguły dużo mocniej zaangażowane są przyszłe żony. Jednak to kobiety o wiele bardziej przywiązują uwagę do szczegółów. Panów zwykle (choć oczywiście zdarzają się też wyjątki), nie interesuje to, jaki kolor będą miały obrusy na stołach gości, czy też jak będzie wyglądała ściana za Młodą Parą. Wiele kobiet dba o to, aby wszystko w tym dniu było ze sobą spójne. Wybierając choćby zaproszenia dbają o to, aby nawiązywały one swoim wyglądem do wystroju sali.

Coraz częściej pary młode decydują się na wybranie motywu przewodniego wesela

ile alkoholu na wesele

W Internecie istnieje wiele miejsc, w których przyszłe Panny Młode inspirują się wzajemnie i starają się sobie wzajemnie pomóc. Jeśli chcemy znaleźć tego typu fora czy grupy warto skorzystać z najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki, czy też poszukać tego typu miejsca na facebooku. Dla Panien Młodych jedną z ważniejszych kwestii jest ich wygląd. I w tej branży obłożenie na terminy jest bardzo duże.

Jeśli chcemy uszyć suknie ślubne pod swój wymiar to w najlepszych salonach, czy też pracowniach powinniśmy pojawić się nie później niż rok przed planowaną datą ślubu. Oczywiście to nie oznacza, że uszycie jednej sukni ślubnej zajmuje cały rok, jednak krawcowe bardzo często najpierw robią wykroje – w czasie mniej obleganym, a bliżej terminu zajmują się dokładnym szyciem sukni. Niektóre materiały również potrzeba o wiele wcześniej sprowadzać. Jeśli chodzi o wygląd Panny Młodej to warto również wcześniej pomyśleć o zapisaniu się do fryzjerki oraz makijażystki.

Ważne jest również umówienie odpowiednio wcześniej fryzury i makijażu ślubnego, tak aby w dniu swojego ślubu się nie rozczarować, na przykład zbyt szybko rozwalającym się kokiem. Państwo Młodzi przed swoim ślubem muszą dokonać wielu wyborów i podjąć sporo decyzji. To czas, kiedy uczą się szukania kompromisów, ponieważ ich wybory nie zawsze są dokładnie takie same. Wśród nich są te ważniejsze – jak na przykład wybór modeli obrączek. Obecnie jednak coraz więcej par młodych decyduje się na dwa różne modele obrączek, tak aby każdy z nowożeńców miał taką jak sobie wymarzył.

alkohol

W końcu z założenia obrączka to symbol miłości, który ma towarzyszyć nam przez całe życie. Bardziej błahym wyborem jest podjęcie decyzji ile alkoholu na wesele należy zakupić. To bardzo trudne, ponieważ młodzi ludzie z reguły nie mają pojęcia ile alkoholu może być potrzebne. Pary Młode często obawiają się, że kupią go za mało, a dobie dzisiejszych niehandlowych niedziel jest to dość mocno kłopotliwe – ewentualne dokupowanie na stacjach benzynowych w dniu poprawin wiążę się z niepotrzebnie wydanymi pieniędzmi.

Warto więc doradzić się kogoś kto wesele miał już za sobą – fajnie jeśli mamy wśród najbliższych osoby, które niedawno wzięły ślub. Dla osób, które nie mają takich osób wśród rodziny czy też znajomych z pomocą również przychodzi Internet. Istnieją internetowe przeliczniki ile alkoholu oraz napoi należy zakupić na wesele.

Najczęściej liczy się pół litra wódki na osobę na wesele wliczając w to, nawet najmłodszych gości, ponieważ część alkoholu zostaje rozdana przez parę młodą w trakcie trwania oczepin. Warto też szukać hurtowni w których będzie możliwy zwrot ewentualnego nadmiaru alkoholu. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre dla osób, które nie mają gdzie później trzymać nadmiaru alkoholu, lub wiedzą, że im się on w najbliższym czasie nie przyda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here