sałatka

Każda kobieta, nawet ta niebędąca na diecie, zastanawia się- ile kalorii powinnam jeść, by utrzymać zdrowo wyglądającą sylwetkę lub by zrzucić choć kilka kilogramów? To wbrew pozorom bardzo ważny aspekt życia każdego człowieka, bowiem warto znać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, co w szybki sposób pozwoli na obliczenie liczby kalorii, które zagwarantują efekt w postaci schudnięcia, przytycia czy utrzymania wagi.

Szeroko dostępne w internecie kalkulatory pomogą w szybki sposób wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki takiej wiedzy wiadomo, o ile kalorii obciąż podaż kalorii, by uzyskać wymarzony efekt. Dalej zastanawiasz się- ile kalorii powinnam jeść? Nie czekaj i już teraz poszukaj precyzyjnego kalkulatora, który pozwoli dostosować liczbę spożywanych kalorii. Przyjmijmy, że jesteś kobietą z nadwagą i marzy ci się redukcja wagi. Oto dane, jakie powinnaś znać!
– wzrost w cm
– waga
– wiek
– rodzaj uprawianej aktywności w ciągu tygodnia (np. niska czyli 1 raz w tygodniu, bądź wysoka- 5 razy w tygodniu)

Dzięki powyższym danym można w szybki sposób wyliczyć ile kalorii spożywać w ciągu dnia. Przykładowo, mając 160 wzrostu i ważąc 78 kilo, twoje dziennie zapotrzebowanie na kalorie wynosi 2230 kcal. Od tej wartości należy odjąć od 300 do 500 kcal, by schudnąć. Ilość obciętych kalorii zależy przede wszystkim na efekcie i czasie w jakim chcemy go uzyskać. Nie zawsze drastyczna redukcja kalorii pozwoli cieszyć się satysfakcjonującymi efektami, bowiem często temu towarzyszy efekt jojo.

Ile kalorii powinnam jeść to bardzo częste pytanie, które rodzi się w głowie kobiet, wraz z nadchodzącą wiosną. Wiosna to czas zmian w życiu i także motywacja do zadbania o sylwetkę na zbliżające się lato. Warto zadbać o pełnowartościowe posiłki, by cieszyć się satysfakcjonującymi efektami. Dołączenie aktywności fizycznej do zdrowego odżywiania gwarantuje efekty w postaci zdrowej i smukłej sylwetki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zbilansowane posiłki mogą w znaczny sposób poprawić samopoczucie i raz na zawsze zlikwidować uczucie zmęczenia, senności, migren czy bólu stawów.

Przygodę ze zdrowym trybem życia należy rozpocząć stopniowo

zdrowe kanapki

Odstawienie słodyczy i słonych przekąsek powinno odbywać się także stopniowo, bowiem radykalne odstawienie może powodować w późniejszym etapie napady głodu, a to z kolei skutkuje szybkim efektem jojo.

Warto wdrożyć w życie metodę małych kroczków, która mówi, żeby z każdym tygodniem rezygnować z innej grupy żywieniowej. Najpopularniejszym i zarazem najmniej radykalnym krokiem jest odstawienie słodzika lub cukru do herbaty i kawy. To wbrew pozorom mały krok, ale usuwa z tygodniowego odżywiania kilkaset kalorii- na początek dobre i to.

Kolejny krok to odstawienie słodkości do popołudniowej kawy. Może wydać się to trudne, jednak odrobina samozaparcia i silnej woli pozwoli szybko zapomnieć o ulubionych łakociach.

Trzeci tydzień to okres gdzie kurczy się ludzki żołądek. Ten czas to dobra okazja do zmniejszenia porcji posiłków. Po miesiącu powyższych praktyk można cieszyć się wagą lżejszą nawet o 5 kilogramów! Jest to dobry początek do zmian, który z pewnością napędzi motywację do uzyskania jeszcze lepszych efektów.

ile kalorii powinnam jeść

Jeśli jesteś kobietą, która całe życie nie wiedziała ile jeść by schudnąć- znajdź kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i od podanej wartości odejmij od 300 do 500 kalorii i ciesz się zmieniającą sylwetką. Do lata z pewnością uzyskasz wymarzone efekty. Zacznij już dzisiaj! Zdrowe odżywianie może być całkiem przyjemne, zwłaszcza wtedy kiedy towarzyszą mu malejące obwody i zmieniająca się waga. Czy coś motywuje bardziej niż coraz luźniejsze spodnie?

Już dzisiaj przekonaj się, że potrafisz zmienić swoją sylwetkę niewielkim wysiłkiem! Zdrowe posiłki i aktywność fizyczna gwarantują sukces. Już nie musisz się zastanawiać- ile kalorii powinnam jeść? Zdrowy rozsądek jest podstawą każdej transformacji sylwetki i zmiany trybu życia- zacznij tą drogę powoli, by móc cieszyć się trwałymi efektami. Wszystko jest w twoich rękach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here