tworzenie strony www

Współczesny biznes wymaga nowoczesnych rozwiązań, które na dodatek będą solidnie zaimplementowane i będą spełniać wysokie standardy. Nie inaczej jest więc ze stronami internetowymi, które są nowoczesnymi wizytówkami firmy, a do tego służą komunikacji pomiędzy twórcami biznesów i ich klientami.

Strony internetowe jednak mogą być źródłem dochodów nie tylko dla firm. Coraz więcej osób zarabia na swoich blogach i innych stronach internetowych, dzieląc się swoimi pasjami, zarabiając na tym znaczne ilości pieniędzy, a działalność taka często przeradza się we własny biznes.

Dobra strona firmowa czy prywatna strona nastawiona na zarobek powinny spełniać podobną rolę i kryteria. Powinny one, między innymi, zbudowane przy użyciu najnowszych dostępnych technologii. Nie oznacza to jednak, że muszą być jednocześnie wysoce skomplikowane, gdyż często nawet i strona prosta, lecz zbudowana z użyciem nowoczesnej technologii i zapełniona użyteczną treścią, jest w stanie przyciągnąć licznych klientów.

W dzisiejszych czasach zbudowanie nawet dość zaawansowanej strony nie jest zbyt kosztowne, a zamówić ją można już za kilkaset złotych. To, ile kosztuje strona internetowa, zależy od użytych do budowy technologii, ale także od tego, kto będzie ją przygotowywał. Agencje, które zajmują się tworzeniem stron, życzą sobie za tę usługę kwoty kilkukrotnie większej, niż freelancer, którego usługi można znaleźć na jednym z licznych portali łączących wolnych strzelców z ich zleceniodawcami. Warto więc dokładnie sprawdzić, ile kosztuje strona internetowa w każdym z miejsc, aby nie przepłacić.

Aby strona generowała konkretny ruch, powinna być nie tylko nowoczesna, ale też atrakcyjna wizualnie, a przede wszystkim powinna być zoptymalizowana pod SEO – zarówno na głębokim poziomie, jak i teksty na nią napisane także powinny ją pozycjonować, aby awansowała w hierarchii wyników wyszukiwania, przyciągając organiczny ruch.

komputer

Co do treści znajdujących się na stronie, najlepiej zlecić je wyspecjalizowanym od tworzenia tekstów sprzedażowych i perswazyjnych copywriterom. Popularnym błędem jest samodzielne tworzenie tekstów na stronę, a bez dogłębnej znajomości copywritingu oraz SEO, strona najczęściej skazana jest na porażkę.

Minusem zlecania tworzenia tekstów copywriterom jest dość wysoka cena, jeżeli komuś zależy na tekstach naprawdę dobrych, a tylko takie powinny być używane w biznesie. Często teksty są kilkukrotnie droższe niż samo stworzenie strony internetowej, dlatego też przed jej stworzeniem i zapełnieniem treścią należy zorientować się w całościowej cenie, która obejmuje nie tylko stworzenie samej strony jako pewnego rodzaju wirtualnego zakątka dla danego biznesu w internecie, ale także należy uwzględnić cenę tekstów.

Aby strona była dobrze widoczna w internecie, nie wystarczy dziś tylko koncentracja na SEO, a dobra treść nie zawsze jest wystarczająca. Strona musi być dziś przede wszystkim widoczna także w mediach społecznościowych. Statystyki jasno pokazują, że w przypadku wielu stron o wiele większą liczbę wejść generują media społecznościowe, w tym Twitter i Pinterest, niż wejścia z przeglądarki i zdarza się, że strony internetowe o dość niskiej pozycji w hierarchii wyników wyszukiwania Google są bardziej rozchwytywane od tych znajdujących się w niej wysoko właśnie ze względu na ich szeroko zakrojoną promocję na portalach społecznościowych.

ile kosztuje strona internetowa

Strona internetowa to więc konieczny element każdego przedsięwzięcia o charakterze zarobkowym. Można więc zobaczyć, ile kosztuje strona internetowa, a w przypadku chęci nauki, można samemu stworzyć ją przy użyciu dość łatwych w użyciu kreatorów. Prostą stronę można stworzyć najczęściej za darmo, jednak biznes powinien postawić na płatne stworzenie strony w takim kreatorze – można wtedy podłączyć pod nią własną domenę, a także wbudować funkcjonalności takie, jak płatności czy opcję dokonywania zakupów przez klientów, tworząc nowoczesny i funkcjonalny sklep internetowy uszyty na miarę potrzeb danego biznesu.

W przypadku posiadania większych funduszy warto jednak wynająć agencję lub freelancera, a koszt stworzenia strony zaczyna się już od zaledwie kilkuset złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here