ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba

Zęby mamy jedne na całe życie. Między innymi dlatego, dbanie o nie jest dla nas tak ważne. Czasem jednak zachodzi konieczność wstawienia sztucznego zęba. To jednak wiąże się z kosztami. Jak dokładnie wyglądają te koszta? Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba i od czego ta cena jest zależna? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych ze wstawieniem sztucznego zęba, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – kiedy musimy wstawić sztucznego zęba?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie dotyczące tego, ile dokładnie kosztuje wstawienie sztucznego zęba, musimy bardzo wyraźnie sprecyzować, w jakich sytuacjach taka konieczność zachodzi. Przyczyn, dla których decydujemy się na wstawienie sztucznego zęba jest wiele. Czasem taka konieczność podyktowana jest tym, że ząb się złamał i nie ma możliwości jego odbudowy. Czasem ząb jest chory i wymagane jest jego usunięcie a w pozostałe po nim miejsce, wstawienie nowego zęba. Czasem konieczność wstawienia sztucznego zęba podyktowana jest względami czysto estetycznymi. Sami zatem widzicie państwo, że powodów, dla których decydujemy się na wstawienie sztucznego zęba jest bardzo dużo. Skoro jednak znamy już te najważniejsze, pora zastanowić się nad tym, ile taka usługa kosztuje.

Wstawienie sztucznego zęba – od czego zależy jego koszt?

Tak, jak w przypadku każdej innej usługi medycznej, tak samo w przypadku wstawienia sztucznego zęba, jest wiele czynników, które definiują cenę takiej usługi. Pierwszym i najważniejszym z nich jest to, czy decydujemy się na wykonanie takiej usługi prywatnie, czy też nie. Tutaj jednak musimy zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną kwestię. W przypadku, jeśli zależy nam na czasie wykonania takiej usługi, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie jej prywatnie. Wówczas, czas oczekiwania na wizytę, jest znacznie krótszy, aniżeli ma to miejsce w przypadku decyzji o realizacji jej w przychodni publicznej. Zdecydowanie częściej jednak pacjenci wybierają usługę wstawiania sztucznego zęba, która wykonywana jest prywatnie. To jednak nie jest jedyny czynnik, który definiuje cenę, którą musimy zapłacić za wstawienie sztucznego zęba. Co jeszcze jest w tym przypadku brane pod uwagę?

Materiał, z którego wykonany będzie nasz sztuczny ząb

Kolejnym czynnikiem, który definiuje to, ile będziemy musieli zapłacić za wstawienie sztucznego zęba jest materiał, z którego ząb ten będzie wykonany. Może to być zarówno masa porcelanowa, jak również tytan. Bardzo często też wstawiane są zęby złote lub srebrne. W tym przypadku ich koszt także jest inny. To, na jaki rodzaj protezy – bo sztuczny ząb jest niczym innym, jak właśnie protezą – się zdecydujemy, jest już naszą indywidualną sprawą. Prawdą jest jednak to, że jeśli brak zęba bardzo nam doskwiera lub też wpływa negatywnie na nasz wygląd, warto jest go wstawić, bez względu na to, jak wysokie koszta będziemy musieli ponieść.

Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Skoro wiemy już, jakie czynniki definiują koszt związany ze wstawieniem sztucznego zęba, pora odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dokładnie wyglądają koszta z tym związane. Kiedy mówimy o określeniu ceny za wstawienie sztucznego zęba, zawsze musimy posługiwać się pewnego rodzaju przedziałem cenowym. Nigdy nie jest bowiem tak, że cena za usługę wstawienia sztucznego zęba jest taka sama. Z reguły jednak wynosi ona około 400 zł. Czasem może być ona wyższa, jeśli np. zdecydujemy się na droższy materiał, z którego wykonana będzie nasza proteza. Te najdroższe sztuczne zęby, mogą kosztować nawet i kilka tysięcy złotych. To już jednak usługi, na których wykonanie decydują się bardzo nieliczni pacjenci.

Niezależnie jednak od tego, jakie koszta będziemy musieli ponieść w związku z koniecznością wstawienia sztucznego zęba, warto się na taki zabieg zdecydować. Estetyczny uśmiech, zdrowe zęby, a także wygoda np. przy jedzeniu, są bardzo ważne. Z brakującymi elementami uzębienia, mogą się one dla nas okazać prawdziwym koszmarem. Względy zdrowotne są zatem najważniejszym czynnikiem, który powinien definiować to, czy wstawimy sztuczny ząb, czy też nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here