Ile płaci YouTube?

0
2047

Warto mieć świadomość, że części osób nadal się wydaje, że wystarczy wrzucić dowolny film na youtube, a w ciągu zaledwie kilku miesięcy zobaczy go kilkaset tysięcy osób. Scenariusz jest oczywiście bardzo mało prawdopodobny. Ile płaci youtube za liczbę wyświetleń na filmie?

Jak zarabiać na YouTube?

Należy zdawać sobie sprawę, że na youtube można zarobić bardzo duże pieniądze. Ponadto z roku na rok dla coraz większej liczby ludzi tworzenie treści wideo, a następnie umieszczenie ich w internecie jest głównym źródłem dochodu. Praktycznie nikogo już nie zaskakują określenia “youtuber” czy “vloger”. Niestety nie wszyscy są w stanie sobie uzmysłowić, że zdobycie popularności, a także bardzo dużych przychodów wymaga ogromnej pracy.

Osoba planująca swoją karierę na youtube musi wiedzieć, by najpierw zadbać o wysokiej jakości treści. Dopiero później powinno się myśleć o zarabianiu pieniędzy na filmach.

Koniecznie należy wiedzieć, że zasady współpracy z youtube są zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarcz bowiem, że użytkownik będzie umieszczał oryginalne filmiki, do których posiada prawa autorskie, tworzył bardzo ciekawe treści na dany temat czy słuchał swoich fanów i właściwie odpowiadał na ich potrzeby.

Nie można od razu nastawiać się na zyski, ponieważ można je osiągnąć dopiero wtedy, gdy pokaże się bardzo duże zaangażowanie. Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie zmianie uległa polityka finansowa youtube. Podniosła ona bowiem wymagania dla twórców. Możliwe jest zarabianie dopiero w momencie, gdy użytkownik zdobędzie przynajmniej tysiąc fanów swojego kanału. Ponadto wyświetlenia jego filmów w ostatnich 12 miesiącach muszą być większe niż 4 tysiące godzin.

Celem takiego działania było oczywiście zmuszenie twórców do zdecydowanie bardziej intensywnej pracy nad jakością swoich materiałów. Oczywiście praktyka znacznie minęła się z założeniami, ponieważ popularne osoby zyskały jeszcze większą popularność, a drobniejsi twórcy stracili swoje źródło dochodu.

Ile można zarobić z reklam na YouTube?

Warto wiedzieć, że bardzo duża liczba twórców, przeważnie początkujących, szuka swojego źródła dochodu w programie partnerskim AdSense. Trzeba zdawać sobie sprawę, że po dołączeniu do niego użytkownik zgadza się na wyświetlanie reklam podczas swoich filmów. Oczywiście będzie miał wybór nie tylko, w których miejscach, ale również jakie reklamy będą się pokazywały. Warto również podkreślić, że zyski będą płynęły zarówno z ilości odsłon, jak i kliknięć w materiał sponsorowany.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Google nie podaje praktycznie żadnych danych dotyczących możliwych zarobków w omawianym programie. Ponadto twórcy także nie lubią się dzielić tymi informacjami. Warto jednak wiedzieć, że przeciętni użytkownicy, którzy zgromadzili na swoim kanale 1000 subskrybentów, a ich filmy zostały obejrzane przez 4000 godzin mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 50 do 100 złotych. Warto wiedzieć, że program AdSense będzie opłacalny dla twórców dopiero po przekroczeniu miliona odsłon w ciągu miesiąca.

Sponsoring marki na YouTube

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że głównym źródłem dochodów większych youtuberów jest lokowanie różnego rodzaju produktów, czysty sponsoring czy lobbowanie treści. Warto wiedzieć, że nie jest przypadkowe, gdy twórca ma założone na filmie słuchawki znanej firmy w taki sposób, by widoczny był logotyp. Zdecydowanie mniej obiektywna będzie oczywiście recenzja tuszu do rzęs, w której jedna marka będzie bardzo wychwalana. W taki właśnie sposób funkcjonuje sponsoring na youtube. Najbardziej znane brandy płacą bowiem użytkownikom z bardzo dużą ilością odsłon za promowanie swoich marek czy produktów.

Koniecznie trzeba zdawać sobie także sprawę, że ponad 75% znanych youtuberów w Polsce przyznaje się, że brand content jest ich znacznym źródłem przychodów. Warto wiedzieć, że jest on bardzo popularny szczególnie w gamingu, lifestyle oraz rozrywce. Bardzo często formą rozliczenia jest jednak barter. Prezentowany przez twórcę sprzęt jest jego wynagrodzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here