poród

Dziecko dla wielu osób to wyczekany cud dzięki któremu w znaczny sposób można zmienić swoje życie. Trzeba przyznać, że dzieci wnoszą do naszego życia dużo dobrego. Tak, są to również małe istoty, które sprawiają, że nasze ciśnienie jest również bardzo wysokie. Jednak czy myśmy byli równie grzecznymi osobnikami, kiedy to jeszcze nasi rodzice sprawiali nad nami opiekę? No właśnie. Decydując się na dziecko musimy wiedzieć, że nie zawsze będzie pięknie i różowo jak wiele osób sobie to wyobraża. Wychowywanie dzieci nie jest łatwe do momentu aż pójdą na swoje. Chociaż czy można powiedzieć, że w momencie kiedy dziecko jest już na swoim będzie łatwiej?

Oczywiście, że nie. tak to już bywa, że dziecko pozostaje dzieckiem chociażby nie wiadomo jak długo. Zanim jednak będziemy przejmować się takimi rzeczami cofnijmy się jednak do początku. Do czasu ciąży i do samego porodu. Pamiętacie jak zobaczyliście te dwie upragnione kreski na teście? Kiedy to dowiedzieliście się, że w Waszym brzuchu, brzuch Waszej żony/partnerki kiełkuje nowe życie? Radość nie do opisania. Wydawać by się mogło, że te dziewięć miesięcy to ogrom czasu, który przygotowuje Was do największej zmiany w Waszym życiu.

dziecko

Powoli zaczynacie się przygotowywać na nowe wyzwanie – życiowe, które zrobi w Waszym domu niezły szum i hałas w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W pierwszych miesiącach kobiety cieszą się ogromnie nowo zaistniałą sytuacją. Lekarz/lekarka na bieżąco kontrole sytuacje miesiąc po miesiącu. Powoli przygotowujemy się do tego co ma wkrótce nastąpić nie zdając sobie sprawy, że poród tak naprawdę zbliża się wielkimi krokami.

Pośród myśli o tym, że będziecie mieli dziecko, że należy kupić odpowiednie rzeczy dla swojego malucha nie można zapomnieć o jednej bardzo istotnej kwestii. Mianowicie o porodzie. Tak, narodziny dziecka to istotny element. Nie zapominajmy jednak o samym porodzie, który nie jedną kobietę może doprowadzić do ogromnych boleści. Niestety ale nie ma się co oszukiwać, że sam poród jest bardzo miłym i przyjemnym momentem. Zanim ogarnie nas tak euforia, że będziemy mogli w końcu trzymać w swoich rękach upragnione dziecko pamiętajmy o tym, że dziecko musi przecisnąć się przez maleńki kanał rodny abyśmy mogli ujrzeć jego oblicze.

Czy warto obiecywać nie wiadomo jakie rzeczy, że poród jest przyjemnym odczuciem? Nie, ponieważ potem następuje nieprzyjemne spotkanie z rzeczywistością przez które wiele kobiet zraża się do posiadania kolejnych rzeczy. Warto wiedzieć od razu na czym stoi sprawa, jeżeli decydujemy się na poród siłami natury. Przy czym wiedzmy, że poród przy pomocy cesarskiego cięcia również nie należy do najprzyjemniejszych. Wszystko jednak wynagradza fakt późniejszy – ta maleńka istotka, która w końcu znajdzie się w naszych rękach w całości od nas zależna. Jej uśmiech, pierwszy dotyk maleńkiej piąstki – euforia i ekscytacja pozwalają natychmiast zapomnieć o bólu.

ile trwa poród

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie – ile trwa poród?

Nie można określić jasno ram czasowych ile może on trwać, jeżeli mówimy o porodzie siłami natury. Przy cesarskim cięciu łatwiej określić ten czas – jednak tutaj decyzja o takim zabiegu nie jest podejmowana na samym wstępie (chyba, że pacjentka zgłosi się do szpitala z odpowiednią dokumentacją od lekarza). Poród siłami natury może trwać…godzinę, aczkolwiek jest to marzenie wielu kobiet, które na ogół skazane są na dłuższe zmagania na sali porodowej. Czasem są to dwie godziny a czasem jest to walka, która trwa nawet powyżej dziesięciu piętnastu godzin, ponieważ rozwarcie bardzo powoli postępuje.

Nie można się jednak tym zniechęcać. W szczególności, jeżeli będziemy mieli przy sobie bliską osobę, która będzie wspierać kobietę podczas porodu. Nie weźmie ona na siebie bólu jaki kobieta odczuwa podczas porodu, jednak miłe słowo, czy chociażby dotyk ręki jest już czymś wielkim. W końcu wszystko po to, żeby w końcu móc ujrzeć oblicze swojego ukochanego dziecka na które czekało się te dziewięć miesięcy. Każda kobieta poradzi sobie z porodem, chociażby nie wiadomo jak długo trwał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here