ile wynosi najniższa emerytura

Emerytury w dzisiejszych czasach bywają bardzo często śmiesznie niskie. Często przypominają jałmużnę niż środki, które mają wystarczyć emerytowi na godne życie. Nie mówimy tutaj o pływaniu w luksusach. Raczej chodzi mi o życie na takim poziomie, aby było stać przysłowiowego polskiego emeryta na opłacenie rachunków, zakup jedzenia i niezbędnych lekarstw. Niestety z emeryturami jest coraz gorzej. Trend zaczyna się pogarszać ze względu na to, że wysokość emerytur jest z roku na rok niższa.

Można by było pomyśleć, że ZUS czy państwo podwyższa je sprawiając, że ból jest mniejszy, ale to tylko utopia. Nie zapominajmy o inflacji, która z miesiąca na miesiąc jest coraz to wyższa. Jeśli ktoś uważa, że stanowi ona około 3% chyba nie do końca wie co się tak naprawdę dzieje wokół nas. Myślę, że inflacja wynosi najmniej około 7-8%. Wystarczy pójść do sklepu i zwrócić uwagę na produkty, które w ciągu jednego tygodnia są w stanie zmienić swoją cenę nawet o 100%.

najniższa emerytura

Czy to jest normalne? Oczywiście, że nie. Państwo podnosi minimalną krajową. Kolejny pomysł, który nie ma większego sensu. Nie ma sensu, ponieważ on też przyczynia się do wzrostu inflacji. Podniesienie płacy minimalnej powinno być naturalnym zjawiskiem – a nie czymś co jest z góry narzucone a przedsiębiorcy muszą się do tego wymogu dostosować. To przecież zamach na wolno rynkową gospodarkę. Zresztą to samo tyczy się emerytur.

Jak wspomniałam wcześniej są one śmiesznie niskie. Śmiem twierdzić, że za parę lat emerytów nie będzie już stać nawet na podstawowe potrzeby – wtedy z pomocą przyjdą dzieci. To na nich będzie spoczywało wyżywienie rodziców. Widzisz paradoks, z którym mamy do czynienia? Zostaje zachowana równowaga między dziećmi a rodzicami. W pewnym sensie to dzieci stają się rodzicami swoich rodziców. Pewnie zadajesz sobie pytanie.

Ile wynosi najniższa emerytura?

Służę odpowiedzią. Otóż najniższa polska emerytura wynosi około 1000 zł. Jeszcze kilka lat temu było to zdecydowanie mniej, bo około 600 zł. Ostatnio miałam okazję spotkać kobietę, która była w wieku mojej mamy. I wiesz co robiła? Grzebała w śmietniku szukając jedzenia, bo jak powiedziała po prostu nie stać ja na kupno jedzenia. Kobieta do tego chorowała na cukrzycę. Myślę, że nikt z nas nie chce dożyć takich czasów kiedy będziemy za stary, aby pracować a z drugiej strony – nie godni wysokiej emerytury. Im jesteśmy młodsi tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to co robimy z finansami.

Lepiej już teraz zacząć oszczędzać pieniądze na własną emeryturę i inwestować je w odpowiedni sposób. W taki sposób, aby ich nie stracić. To pierwsza zasada. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zakupienie złota – kilku monet. Ale uwaga. Za nim zaczniemy „obracać” swoimi majątkiem warto zdobyć odpowiednią wiedzę. Zacznijmy się edukować w kwestii finansowej. Jak najwięcej. Czytajmy przede wszystkim książki znanych autorów – ekonomistów, przedsiębiorców – ludzi którzy coś w życiu osiągnęli. Do tego zwracajmy także uwagą na nasze wydatki.

ile wynosi najniższa emerytura

Na t czy tak czasem zbyt wiele pieniędzy nie wydajemy. Siłownia, jedzenie w pracy, dojazd – na wszystkim tym można zaoszczędzić i to nie małe kwoty a do tego jeszcze poprawimy swoje zdrowie. Pamiętajmy także, że picie alkoholu, palenie papierosów, czy systematyczne imprezowanie również sprawi, że będziemy bogaci. Wiadomo, że każdy po ciężkim dniu pracy potrzebuje odreagowania, ale nie na tym to polega. Znajdź również niedrogie hobby. Wydawanie kilkudziesięciu złotych na gry komputerowe czy też filmy – nie ma większego.

Zwracaj uwagę na to co jesz. Jak to mówią w zdrowym ciele, zdrowy duch. A więc pracuj ciężko, oszczędzaj a uwierz mi, że ani się obejrzysz a zaczniesz mieć co raz większy szacunek do swoich pieniędzy. Potem Ci już tak łatwo nie przyjdzie pomyśleć, aby zacząć wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze. Dlaczego? A mianowicie, dlatego że jeśli wydasz 100 zł, musisz zarobić około 180 zł. Mając to równanie z tyłu głowy – każdorazowy wydatek boli bardziej. Miej to na uwadze, gdyż praca, oszczędzania i mądre życie to klucz do sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here