Koszulki w kwiaty dla mężczyzn

W ostatnim sezonie sklepy odzieżowe obrodziły w liczne koszulki dla mężczyzn. Zauważyliśmy, że częściej, niż kiedykolwiek ta odzież prezentuje motywy do niedawna dostępne jedynie dla kobiet i dziewczyn. Chodzi o to, że na koszulkach typowo męskich nagminnie znajdują się motywy kwiatowe.

Czy motyw kwiatowy w odzieży męskiej nie umniejsza czasami męskości? Zdania są podzielone. Wielu Panom takie rozwiązanie odpowiada, twierdzą, że przecież już w latach siedemdziesiątych słynne były koszule z motywami roślinnymi i o bardzo intensywnych kolorach. I nikt nie robił o to wszystko afery. Druga strona stwierdza, że facetom nie przystoi chodzić przystrojonymi kwiatami na odzieży, bo to wygląda niepoważnie i odbiera im poczucie męskości.

Kwiaty więc mają być zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Przeciwnicy kwiatowej mody wśród mężczyzn często o wiele radykalniej nazywają opisywane przez nas zjawisko, jednak słowa w żadnym wypadku nie nadają się tu do powtórzenia. W kwestii mody Polakom jeszcze ciągle brak dystansu. Na zachodzie facet w żółtych spodniach i koszulce w piękne kwiaty akacji nikogo nie szokuje. Niby poszliśmy do przodu także w kwestii mody, ale coś jeszcze zgrzyta, wielu rzeczy musimy się jeszcze nauczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here