Zastosowanie sit szczelinowych

Większość zakładów przemysłowych głównie bazuje na maszynach, które umożliwiają sprawną oraz bezpieczną pracę. Pomimo faktu, że składają się one z wielu komponentów – sita szczelinowe są również nieodłącznym elementem przy wytwarzaniu danego produktu. W tym artykule dowiesz się wszystkich informacji na temat budowy sit oraz ich zastosowaniu, a także o zaletach i wadach.

Czym są sita szczelinowe – w jaki sposób są zbudowane?

Sita szczelinowe to podstawowa część wyposażenia konkretnej maszyny przemysłowej. Odpowiedzialne są za prawidłowy proces fabrykacji, co następnie przekłada się na jakość gotowego już produktu. Zbudowane są w oparciu o regularne rozłożenie otworów na powierzchni zewnętrznej, jednocześnie pamiętając o jednakowym kształcie i wymiarze. Wykonane tylko i wyłącznie z solidnych materiałów, takich jak druty robocze oraz nośne, a także stal nierdzewna i kwasoodporna. Produkcja odbywa się za pomocą elektro-oporowej metody zgrzewania, co sprawia, że cała konfiguracja tworzy solidną postawę, ponadto szerokie spektrum odnośnie przeznaczenia.

Charakterystyczne cechy oraz zalety

Biorąc pod uwagę całą konstrukcję sit szczelinowych, można stwierdzić, że są one idealnym rozwiązaniem dla urządzeń do filtrowania, odwadniania, sortowania i przesiewania. Wyrób cechuje się doskonałą precyzją, wysoką trwałością, stabilnymi parametrami oraz najwyższą klasą. To nie są jednak jedyne zalety, ponieważ produkt ten charakteryzuje się również pozostałymi czynnikami, jakimi są:

-Zdolność do przenoszenia dużych obciążeń

-Równa i gładka powierzchnia

-Zwiększona skuteczność i dokładność przy separacji oraz odwadnianiu

-Niska podatność na zaślepienie

-Duży współczynnik otwartej powierzchni

-Wszystkie produkty spełniające standardy bezpieczeństwa wraz z wysoką jakością można znaleźć na stronie internetowej Perfopol.pl

Zastosowanie sit – gdzie sprawdzają się najlepiej?

Charakterystyczne cechy produktu pozwalają na jego szerokie wykorzystywanie w wielu gałęziach przemysłu. Oznacza to, że świetnie sprawdzi się w zakładach, które zajmują się produkcją artykułów spożywczych, chemicznych czy papierniczych, ale i również w działalnościach wydobywczych, np. kopalnie węgla bądź koksownie. Sita szczelinowe są przede wszystkim używane w przemysłach gazowych i naftowych w celu odsiarczania paliw i smarów oraz osuszania gazów. W podobny sposób i bardzo często można się z nimi spotkać w zakładach chemicznych, gdzie mają one służyć przetwarzaniu i oczyszczaniu chemikaliów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here